Haber

Erkan Baş’tan: “Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyecek misiniz?” soruyu cevapla

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, tv100’de yayınlanan Az Önce Candaş Tolga Işık ile Konuştum programına konuk oldu. Baş, 6 Masa toplantısının ardından açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında konuştu.

“İLK TURDA BU İŞİ BİTİRELİM”

“Tip, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını destekleyecek mi?”Başkanın sorusuna yanıt vererek, “Her yere şu çağrıyı yaptım. Önce kurtuluşa, sonra yeniden düzene ihtiyacımız var. Bundan nasıl kurtuluruz? Geçen seçimde yaptığımız hataları yapmayalım. Ortak aday etrafında bu işi ilk turda bitirelim.” 2018’de Muharrem İnce adaydı Karamollaoğlu adaydı Meral Akşener adaydı Amaç ikinciydi Turda kalmaktı muhalefet partileri birbiriyle boğuştu 2’ye çıkamadı yuvarlak.”söz konusu.

“SÜRECİ TÜM DETAYLARIYLA DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Süreci detaylı bir şekilde değerlendireceklerini anlatan Baş, şöyle konuştu: “Millet İttifakı’nın bu kez tek adayla seçime gireceği kesinlik kazandı. TİP olarak Hatay’da toplanarak süreci tüm detaylarıyla değerlendireceğiz. Daha sonra parti bileşenleriyle bir toplantı yapacağız. Emek ve Özgürlük İttifakı. Oturup değerlendiriyoruz.”sözlerini kullandı.

KILIÇAROĞLU ERKAN BAŞ’LA BULUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ile bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu