Haber

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı kış okulunu ziyaret etti

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2022-2023 eğitim öğretim yılında hayata geçirdiği kış okullarından biri olan Sezai Karakoç Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.

Anaokulundan lise son sınıfa kadar öğrencilere eğitim olanağı sağlayan kış okullarından biri olan Başakşehir’deki Sezai Karakoç Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret eden Yazıcı, okulda 14 gün boyunca yaklaşık 120 öğrencinin ders alacağını söyledi.

Sanat merkezinde 9 atölye bulunduğunu belirten Yazıcı, 10 öğretmenin eğitim verdiğini belirtti.

Öğrencilerle sınıfları gezerek sohbet eden Yazıcı, “Bu, öğrencilerimiz için çok güzel bir fırsat. Bu tatil döneminde Bakanlığımız ilk kez kış uygulamasını hayata geçirerek okullarımızı kış şemsiyesi altında açtı. Okulumuzda öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine katkı sağlamak için burada da haftada 4 gün günde 4 saat eğitimlere öğrencilerimiz katılmaktadır.

Kış okullarında robotik kodlama, akıl oyunları, müzik, matematik, İngilizce, drama, dijital tasarım, yazılım geliştirme, bilimsel araştırma teknikleri, havacılık ve uzay, yapay zeka, görsel sanatlar, problem çözme tekniklerinin verildiğini belirten Yazıcı, öğrencilere şunları söyledi: derslere katılmaktan keyif aldı. Hem eğlendiklerini hem de öğrendiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu