Haber

Gölcük’te Terk Edildiği İçin Orta Derecede Hasar Görmüş veya Yıkılmış Bina Sayısı 115

Gölcük Belediyesi, orta hasarlı güçlendirme yapılmamış binaların ve sahipsiz sosyal risk oluşturan binaların yıkımına devam ederek ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Gölcük Belediyesi; İlçe genelinde tamir ve güçlendirme yapılmayan orta hasarlı binalar ile vatandaşların can güvenliğini tehdit eden ve sosyal risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediliyor. Son olarak ilçeyi tehlikeli yapılardan kurtararak çehresini değiştiren çalışmalarda Hisareyn Merkez Mahallesi Çiğdem Sokak, İhsaniye Merkez Mahallesi; Belediye ekipleri, İhsaniye Merkez Mahallesi Zafer Caddesi No:28 üzerindeki orta hasarlı binalar ile Kurt Caddesi No:12 üzerindeki 3 katlı ve tek katlı metruk binaların yıkım ve moloz kaldırma çalışmalarını tamamladı.

GÖLCÜK RİSKLİ BİNALARDAN TEMİZLENDİ

Çalışmanın tamamlanması ile; İlçe genelinde sosyal risk oluşturan terk edilmiş veya orta hasarlı ancak güçlendirme ve onarım yapılmamış 115 bina yıkılarak enkazı kaldırıldı. Denizevler Kentsel Dönüşüm alanında 50, eski sanayi sitesinde 10, yıkılarak enkazdan çıkarılan 175 binanın sayısı 175’e ulaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

tepebasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu