Haber

Dilan ve Engin Polat çiftine düzenlenen operasyonda 2 şüpheli tutuklandı

DİLAN ve Engin Polat çiftine yönelik düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız tutuklandı. Tutuklu zanlı Uğurcan Ayyıldız hakime sevk edilirken, yakınlarına “Çocuklarıma iyi bakın” dedi.

Kara para aklamak, belgede sahtecilik yapmak, hata yapmak amacıyla örgüt kurmak ve vergi kanunlarını ihlal etmek suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Dilan ve Engin Polat çiftine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5’i, polisteki işlemleri tamamlanan şahıslar, bu sabah adliyeye sevk edildi. Anılan şüpheliler arasında Ankara’daki Polat çiftinden 1 milyon 800 bin lirayı kaçırmaya çalışan Mustafa Özalp ve sevgilisi Kübra Doğan’ın da olduğu öğrenildi. Operasyonun ilk gününde gözaltına alınan ve Dilan Polat’ın yardımcısı olarak bilinen Dilara Ülger, ifadesinin ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Özalp ve Doğan’ın yanı sıra Uğurcan Ayyıldız, Gözde Bilgiç ve İsmail Bilgiç de adliyeye sevk edildi.

2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Mustafa Özalp ve Uğurcan Ayyıldız, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, Mustafa Özalp’i ‘Gayri meşru kaynağı mal değerlerini gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’, ‘Vergi usul kanununa aykırı davranmak’ ve ‘Kanunsuz bahis’ suçlarından suçlu buldu. , ve Uğurcan Ayyıldız’ın ‘Mülkiyet’ suçundan tutuklanmasına karar verildi. ‘Varlığının yasa dışı kaynağını gizlemek’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’ ve ‘Vergi kanunlarını ihlal etmek’ suçlarından tutuklanmasına karar verildi. . Beğenilen Bilgiç, İsmail Bilgiç ve Kübra Doğan isimli diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“ÇOCUKLARIMA DİKKAT EDİN”

Tutuklu zanlı Uğurcan Ayyıldız hakime sevk edilirken yakınlarına dönerek, “Çocuklarıma iyi bakın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu