Haber

Çavuşoğlu’ndan Türkiye-Suriye görüşmelerine ilişkin açıklama: Rusya’dan teklif geldi, önümüzdeki hafta görüşme yapılacak

RusyaTürkiye’nin başkenti Moskova’da savunma bakanları düzeyinde gerçekleştirilen görüşmenin ardından Türkiye ile Suriye arasında yeni bir temas kurulup kurulmayacağı merak konusu oldu.

“GELECEK HAFTA BAKAN YARDIMCIMIZ GÖRECEK”

Konuyla ilgili son durumu açıklayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İlk görüşme üçlü biçimde yapıldı. İran Dışişleri Bakanı kardeşim de bu toplantılara katılmak istediğini söyledi. Biz Türkiye olarak şunu söyledik. Bunda bir sakınca yok Ruslara İran’ın katılmasında bir sakınca olmadığını söyledik Dışişleri Bakanları Görüşme için çalışmalar devam ediyor Dörtlü formatta olacak bu toplantı için Ruslardan teknik görüşme teklifi geldi Bunun için önümüzdeki hafta Moskova’da yapılacak toplantıya bakan yardımcımız katılacak” dedi.

ERDOĞAN “ZAMANI GELDİĞİNDE GÖRÜŞECEĞİM” DEDİ

Diğer taraftan; Erdoğan daha önce ‘Esad ile görüşecek misiniz? Sorusuna, “Şu an itibariyle böyle bir şey söz konusu değil. Ben ‘mümkün değil’ gibi ifadeler kullanan bir siyasetçi değilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu