Haber

Angelo Sagal deprem felaketi hakkında konuştu

Gaziantep FK’nin Şilili futbolcusu Sagal, deprem anında yaşadıklarını ülkesinin basınına anlattı.

29 yaşındaki futbolcu, deprem anında büyük bir panik yaşadığını ve fırsat olursa şehri terk etmek istediğini söyledi.

“Birden uyandık. Sürekli sirenler çalıyordu, her şey tarifsizdi. 4 yaşındaki oğlum evi canavarın taşıdığını söyledi. Korkunçtu. İnsanlar koşuşturuyordu. Sözleşmem Haziran’da bitiyor bakalım ne olacak?” … Ya kişisel sorunum yüzünden ya da takımda devam etmek istemediğim için şu anda bir çıkış yolum olsaydı. Ailem için ayrılırdım.”

“Çıkış yok”

Tecrübeli futbolcu, depremin şiddetinin giderek arttığını ifade ederken, olumsuz hava koşullarından da bahsetti.

“Hemen kalkmak zorunda kaldık. Eşim çocuğumuzu aldı. Kapının önünde durduk. Çok yumuşak başladı ve birden şiddeti arttı. Bütün sokaklar karla dolu, bu yüzden çıkmak zor. Erişim yolları burada ve çevredeki diğer şehirlerde birdenbire kapandı.Çıkış yok.Artçı sarsıntılar.Biz su ve yiyecek bir şeyler aramak için dışarı çıkmak istedik ama hiçbir yere kıpırdayamadık.”

“Şehir merkezi tarif edilemez durumda”

Şilili futbolcu, kentteki durumun kötü olduğunu, grup arkadaşlarının kulüp tarzı yerlere yerleştiğini söyledi.

“Türk meslektaşlarım bana şehir merkezinin tarif edilemez olduğunu söylediler. Futbol arkadaşlarımın çoğu çok yüksek binalarda yaşıyor. Kulübe gibi yerlere gittiler. Bazı futbolcuların hayatını kaybettiğini de öğrendim. Ne kötü haber! ” ayrıca çok kötü Aynı anda gidilecek çok yer olduğu için işler daha da zorlaşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu