Haber

Seçime 10 gün kala Kemal Kılıçdaroğlu iddialı bir şekilde konuştu: Seçimi yüzde 60 ile kazanacağım.

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlendi. Seçim tarihi yaklaşırken bir yandan anket çalışmaları yapılırken bir yandan da seçmeni ikna etme süreci devam ediyor. Sözcü gazetesine rezil seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tartışmacı bir açıklama geldi.

“YÜZDE 60 OY İLE SEÇİLECEĞİM”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini birinci tipte yüzde 60 oyla kazanacağını belirten Kılıçdaroğlu, “14 Mayıs’ta yüzde 60 oyla 13’üncü Cumhurbaşkanı seçileceğim. Bu iş ikinci tura kalmaz. ilk turda bitecek.Gençlere güveniyorum.Seçimin kaderini onlar belirleyecek.5 milyon 300 binden fazla genç ilk kez seçilecek.Onlar sandık başına gidip oy kullanacaklar. Bu gençler mevcut düzenden memnun değiller. Parlamentoda çoğunluğu elde edeceğiz ve güçlendirilmiş bir parlamenter sistem getireceğiz” dedi.

“OVAYA GİTMEK İÇİN 1 YILA İHTİYACIMIZ VAR”

Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde bir enkazı devireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Ekonominin de çıkmazda olduğunu biliyoruz. İktidarda kalmak için Türkiye’yi, insanımızı, geleceğimizi feda ediyorlar. Merkez Bankası kasa oldu. Ovaya inmek için bir yıla ihtiyacımız var” diyen Erdoğan, “Topluma bir mesaj gönderip, her kuruşun hesabını veren anlayışı hâkim kılacağız. Bu seçimde demokrasi oylanacak: Bu ülkede demokrasi var mı yok mu? Mutlaka sandığa gidin ve oy kullanın. Vicdanınızın sesini dinleyerek oy verin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu