Haber

KYK Yurdu’nda Yaşanan Felakete “Asansöre Binmemeliydiler” Diyen Ahlaksız Kişi Tepkilerin Odak Noktasında!

Aydın’da Güzelhisar Kız KYK Öğrenci Yurdu’nda dün gece korkunç bir olay yaşandı. İçinde 15 öğrencinin bulunduğu asansör yere düştü. Öğrencilerden birinin hayatını kaybettiği, diğer öğrencilerin ise yaralandığı öğrenildi. Ölü sayısının 1’den fazla olduğu iddia edilirken, daha önce arızalı olduğu bildirildiği halde tamir edilmeyen asansörün düşmesini protesto eden öğrenciler polis müdahalesiyle karşılaştı. Sosyal medyada bir kişi “Arızalı asansöre binmemeliydiler” diyerek suçu öğrencileri suçladı!

Aydın Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda defalarca arızalı olduğu bildirilen asansör, dün akşam saatlerinde içindeki 15 öğrenciyle birlikte yere düştü.

Olayda bir kız öğrenci hayatını kaybetti. Yurtta kalan diğer öğrenciler ise ölü sayısının 1’den fazla olduğunu iddia etti.

Arkadaşlarını kaybeden acılı öğrenciler, yönetimi protesto etmek isterken polis ve TOMA’nın müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Kaza yapan asansörün arızalı olduğu ve öğrencilerin sık sık içinde mahsur kaldığı öğrenildi. Daha önce yüzlerce kez yönetime bildirildi. Hiçbir önlem alınmayan asansör dün bir öğrencinin mezarı oldu…

Felaket sosyal medyada büyük infiale yol açarken, bazı Twitter kullanıcıları “Arızalı olduğunu bile bile neden 15 kişiyle birlikte gemiye bindiniz?” sorusunu sordu. Diyerek bu ihmali öğrencileri suçladı!

Bu acımasız yorum diğer kullanıcıların tepkisini çekti.

“Asansör neden tamir edilmedi?” “Neden asansöre bindiler?” diye sormak yerine Ne yazık ki öyle bir bölüm var ki…

Türkiye’nin her yerindeki KYK yurtlarında da benzer şikayetlerin olduğu ortaya çıktı.

Maalesef dünya vicdansız insanlarla dolu…

Ayrıca olayın yaşandığı yurtta daha önce de benzer olaylar yaşanmış ve çok sayıda öğrenci dakikalarca asansörde mahsur kalmıştı.

Sorunlu asansörlerin hâlâ kullanılabiliyor olması tüyler ürpertici.

Peki ne diyeceğimizi bilmiyoruz.

Konuşmanın sonuna geldik…

Yorumu size bırakıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu