Haber

Cemal Enginyurt, Sinan Oğan’a bu fotoğrafı yükledi: Bir tokatla çıldırttılar

ATA Alliance başkan adayı Sinan Ogan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin 2. Turunda Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini belirterek, “Birinci turda bize oy veren seçmenlerimizi ikinci turda da Sayın Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum. .” söz konusu.

“SİZİ ADAM YAPTIK”

Bu karar muhalefet kanadından birçok ismin tepkisini çekerken, dünya basını da haberlerinde Oğan’ın açıklamasına yer verdi. FOX TV’nin canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Cemal Enginyurt, Ogan için çok sert ifadeler kullandı. Enginyurt, 4 Ağustos 2014’teki meclis oturumunda çekilen fotoğrafı ve Ogan’ın AK Parti milletvekilleriyle girdiği kavgayı hatırlatarak, “Ey Sinan Ogan, bu AK Partililer sana tokat attı. Nasıl ortalığa gelirsin? bu adamlarla?” söz konusu.

“MHP’NİN KAPISINDAN GİRİLMEZ”

MHP’de 40 yılın geçtiğini belirten Enginyurt, “Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezindeki röntgen cihazına Sinan Ogan’ın fotoğrafını koymuşlar. Sinan o partinin kapısından içeri giremez! Bırakın cumhurbaşkanlığını… Ben bir daha söyleyin MHP genel merkezinde Sinan’ın resmi var! , Türk milliyetçileri, MHP herkesin genel başkan olacağı bir yer değil.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu