Haber

Burhaniye Belediyesi Yerel Kalkınma ve Kooperatifler Birimi Çalışmalarına Başladı

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in talimatıyla kurulan “Yerel Kalkınma ve Kooperatifler Birimi” kentte bir ilk olarak faaliyetlerine başladı.

İlçedeki kooperatiflere proje üretmeyi hedefleyen ve kooperatiflerin hibe ve desteklerden yararlanabilmesi için çalışmalara başlayan birim, ziyaretlerini sürdürüyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ile İş ve İştirakler Müdürü Murat Bektaş, bugün Balıkesir’de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Murat Kar ile bir araya geldi. Akabinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç ve Kırsal Ekonomiyi Geliştirme Birim Lideri H. Kerem Öner’i ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde Belediye bünyesinde kurulan birim hakkında bilgi verildi. Karşılıklı uygulanabilir projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Balıkesir’de gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Burhaniye Kaymakamlığı OSB biriminde yapılacak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu.

İlçede tarımın ekonomik anlamda hak ettiği yeri alması için kooperatifçiliğin öneminin bilincinde olduklarını belirten Önder Deveciler, Burhaniye Belediyesi olarak bu konuda da öncü olacaklarını söyledi.

Kaynak: ANKA / Yerel

seben-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu